Kwas hialuronowy, czyli naturalne poprawianie wyglądu

JB stomatologia
  • Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna to połączenie osiągnięć wielu dziedzin medycyny skierowane na poprawę wyglądu. Wiele osób marzy o pięknej skórze bez zmarszczek i nie poddawaniu się upływowi lat. Często też posiadamy na ciele wady, których chcielibyśmy się pozbyć. Na szczęście w dzisiejszych czasach to nie problem, lista zabiegów medycyny estetycznej jest bardzo długa. Jednym z najpopularniejszych jest kuracja kwasem hialuronowym.

Czym jest kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to składnik, który występuje w naszym organizmie w sposób naturalny. Jest jednym z budulców skóry i odpowiada za jej sprężystość poprzez wiązanie cząsteczek wody. Niestety z wiekiem ilość tego składnika zmniejsza się, czego konsekwencją jest wysuszenie skóry i powstawanie zmarszczek oraz wiotczenie policzków. Nie ma jednak przeciwwskazań przed dostarczeniem organizmowi kwasu hialuronowego z zewnątrz.

Kuracja kwasem hialuronowym

W medycynie estetycznej korzysta się ze specjalnych preparatów zawierających kwas hialuronowy w formie przyswajalnej przez nasze ciało. Najczęściej występują one w formie żelu. Kuracja polega na wprowadzaniu go domiejscowo pod skórę w obszarze, w którym występują oznaki upływu czasu. Niemal błyskawicznie wypełnia on zmarszczki i usuwa je, zapewniając w stu procentach naturalny efekt. Zabieg ten przeprowadza się również, aby zredukować bruzdy między brwiami czy fałdy nosowo-wargowe. Preparat może być wstrzykiwany przy pomocy strzykawek z bardzo cienkimi igłami, co znacząco redukuje ból. Zabieg jest również całkowicie bezpieczny oraz krótki. Nawet w kilkadziesiąt minut możemy odmłodzić się o dobrych kilka lat. Efekt utrzymuje się przy tym długo, nawet do dwunastu miesięcy.

Podczas wizyty w gabinecie medycyny estetycznej warto skonsultować się z lekarzem, ponieważ – chociaż sam zabieg jest bezpieczny – istnieją przeciwwskazania medyczne do jego wykonania. Nie mogą z niego korzystać między innymi kobiety w ciąży oraz karmiące, a także osoby z chorobami nowotworowymi.

Zostaw Komentarz