Protetyka w Szczecinie

JB stomatologia

Protetyka

Jedną z naszych specjalności jest protetyka. Dzięki doskonałej znajomości kwestii związanych z tą dziedziną możemy dostarczyć naszym pacjentom zarówno proste, jak i bardziej skomplikowane rozwiązania, pozwalające pozbyć się problemów związanych z brakiem w uzębieniu. Opieką protetyczną obejmujemy w naszym gabinecie stomatologicznym zarówno osoby starsze poszukujące skutecznych sposobów na rekonstrukcję zgryzu, jak i młodych Pacjentów, którzy stracili zęby w wyniku wypadku albo choroby.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy protetyka?

Warto podkreślić, że zastosowanie odpowiednich protez ma na celu nie tylko uzupełnienie braków w uzębieniu, ale również przywrócenie uszkodzonych funkcji narządu żucia. Chodzi więc nie tylko o estetykę i ładny wygląd Pacjenta, ale też o jego zdrowie i dobre samopoczucie. Jeśli Pacjent zaniecha wizyt u protetyka w przypadku, gdyby miał usunięty lub uszkodzony ząb – może to mieć poważne konsekwencje dla jego całego uzębienia. Dobranie protezy zębowej nie jest jednak łatwym zadaniem. Dlatego warto zgłosić się do doświadczonego protetyka. Z jego pomocą każdy z pewnością znajdzie dobre rozwiązanie dla siebie.

Kiedy warto rozważyć wizytę u protetyka?

Poddanie się profesjonalnym zabiegom w gabinecie protetycznym warto rozważyć w poniższych sytuacjach.

  • Gdy chcesz uzupełnić brakujący ząb.
    Braki w uzębieniu to nie tylko problem natury estetycznej, ale przede wszystkim ograniczenie funkcji żucia, co może mieć niekorzystny wpływ na cały układ trawienny. Warto również wiedzieć, że utrata zęba wpływa także na kondycję stawów skroniowo-żuchwowych co w konsekwencji może prowadzić do trudnych do zdiagnozowania bólów głowy lub ucha.
  • Gdy chcesz odbudować ząb złamany w wyniku nieszczęśliwego wypadku.
    Ułamany lub ukruszony ząb nie będzie spełniał swojego zadania w należytym stopniu. Nie wspominając już o estetyce uśmiechu, która w takiej sytuacji zostaje poważnie zaburzona.
  • Gdy chcesz poprawić wygląd swojego uzębienia.
    U protetyka możesz poprawić nie tylko kształt swoich zębów, ale również ich kolor. Licówki porcelanowe, mosty i korony wykonane z najnowocześniejszych materiałów pozwalają przywrócić piękny uśmiech każdemu.

Rozbudowana oferta uzupełnień protetycznych

Nasza oferta składa się m.in. z prostych protez częściowych, całkowitych bądź złożonych bezklamrowych, łączących walory funkcjonalne z estetycznymi. Rozwój tworzyw sztucznych sprawił, że są one szeroko wykorzystywane również w protetyce. Osoby zmagające się z problemem alergii mogą zdecydować się na protezy bezmonomerowe. Jeśli chodzi o uzupełnienia stałe, czyli korony i mosty, szczególnie polecanym materiałem jest ceramika (porcelana) na podbudowie metalowej, złotej lub bez (korona pełnoceramiczna).

Dostępne są u nas różne rodzaje protez zębowych, w tym protezy ruchome, które mogą być wyjmowane w dowolnym momencie. Do najbardziej popularnych rozwiązań z zakresu protetyki należą protezy akrylowe, które są najbardziej przystępne cenowo oraz najłatwiej dostępne. Jednak dzisiejsza protetyka ma Pacjentom do zaoferowania również wiele innych propozycji jak np. wygodniejsze od protez akrylowych protezy szkieletowe.