Usługi Stomatologiczne

JB stomatologia

Gabinet dentystyczny w Szczecinie – zakres usług

Zapewniamy naszym Pacjentom kompleksową pomoc stomatologiczną m.in. z zakresu ortodoncji, protetyki, implantologii, chirurgii stomatologicznej oraz stomatologii zachowawczej i mikroskopowej.

Nasz gabinet dentystyczny w Szczecinie wyposażony jest w nowoczesny sprzęt dentystyczny, gwarantujący dentystom najwyższy komfort pracy, a Pacjentom – szybkie i bezpieczne leczenie stomatologiczne. Posiadane przez nas urządzenia są stosowane w najlepszych klinikach dentystycznych na całym świecie. Z ich pomocą możemy ratować nawet bardzo zniszczone zęby, które inaczej trzeba by było usuwać, ewentualnie zastępować implantami.

Gabinet dentystyczny w Szczecinie – zakres usług

Zapewniamy naszym Pacjentom kompleksową pomoc stomatologiczną m.in. z zakresu ortodoncji, protetyki, implantologii, chirurgii stomatologicznej oraz stomatologii zachowawczej i mikroskopowej.

Nasz gabinet w Szczecinie wyposażony jest w nowoczesny sprzęt dentystyczny, gwarantujący dentystom najwyższy komfort pracy, a Pacjentom – szybkie i bezpieczne leczenie stomatologiczne. Posiadane przez nas urządzenia są stosowane w najlepszych klinikach dentystycznych na całym świecie. Z ich pomocą możemy ratować nawet bardzo zniszczone zęby, które inaczej trzeba by było usuwać, ewentualnie zastępować implantami.

Stomatologia estetyczna

Każdy z nas marzy i pięknych, białych i równych zębach. Czasem wystarczy naprawdę niewiele, by te marzenia się ziściły. Takie zabiegi jak zwykłe konturowanie, korekta kształtu czy zamknięcie diastemy dają świetne efekty. Można również skorzystać z innych propozycji gabinetu stomatologicznego takich jak licówki kompozytowe, ceramiczne lub korony pełnoceramiczne. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom medycznym trudności nie stanowi również skuteczne wybielanie zębów. W naszym gabinecie w Szczecinie oferujemy jednorazowe wybielanie podczas jednej wizyty. Alternatywną opcją jest indywidualne nocne wybielanie. Zabieg w gabinecie wykonywany jest z wykorzystaniem lampy, dzięki czemu efekt uzyskiwany jest szybciej, a nadwrażliwość pozabiegowa jest odczuwana w zdecydowanie mniejszym stopniu. Przed wybielaniem należy pamiętać o usunięciu kamienia nazębnego i osadów nazębnych z pomocą narzędzi ultradźwiękowych i piaskarek. Te zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej również znajdują się w ofercie naszego gabinetu dentystycznego w Szczecinie.

Stomatologia zachowawcza

W gabinecie dentystycznym JB Stomatologia w Szczecinie oferujemy zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej. Polegają one na wypełnieniu ubytku zęba lub całkowitej jego odbudowie. Nawet jeśli tkanki zęba są poważnie zniszczone – na fundamencie, jakim jest prawidłowo wypełniony kanał – stomatolog może odbudować koronę zęba.

Stomatologia mikroskopowa

Mikroskop jest cennym wsparciem w leczeniu kanałowym, czyli endodoncji. Stanowi ona często „ostatnią deskę ratunku” dla zepsutych zębów, których nie da się wyleczyć standardowymi metodami. Leczenie kanałowe umożliwia precyzyjne opracowanie i wypełnienie kanałów korzeniowych, stanowiących doskonałą podstawę do dalszej rekonstrukcji zęba. Specjaliści w naszym gabinecie stomatologicznym w Szczecinie dokładają wszelkich starań, aby uratować ząb pacjenta, gdyż jego odbudowa jest często tańsza i mniej inwazyjna niż wszczepienie implantu.

Protetyka

W naszym gabinecie dentystycznym w Szczecinie oferujemy zaawansowane rozwiązania stomatologiczne z dziedziny protetyki. Nasi Pacjenci mogą skorzystać z prostych protez częściowych, całkowitych bądź złożonych bezklamrowych łączących walory funkcjonalne z estetycznymi. Rozwój tworzyw sztucznych sprawił, że są one szeroko wykorzystywane również w protetyce. Osoby zmagające się z problemem alergii mogą zdecydować się na protezy bezmonomerowe. Jeśli chodzi o uzupełnienia stałe, czyli korony i mosty, szczególnie polecanym materiałem jest ceramika (porcelana) na podbudowie metalowej, złotej lub bez (korony pełnoceramicznej). Opieką protetyczną obejmujemy w naszym gabinecie stomatologicznym zarówno osoby starsze poszukujące skutecznych sposobów na rekonstrukcję zgryzu, jak i młodych Pacjentów, którzy stracili zęby w wyniku wypadku albo choroby.

Ortodoncja

Ortodoncja jest ważną częścią leczenia stomatologicznego. Dzięki odpowiednio dobranemu aparatowi ortodontycznemu można skutecznie zadbać o stan zębów i dziąseł. Nasi stomatolodzy z gabinetów w Szczecinie i Kamieniu Pomorskim pomagają Pacjentom dobrać optymalne rozwiązania ortodontyczne. Należy pamiętać o tym, jak ważne jest, by zęby były prawidłowo ustawione i kontaktujące – doceniamy to zwykle wtedy, gdy pojawia się problemy takie jak stłoczenia i węzły urazowe powodujące nieprawidłowe starcia lub wywołujące choroby przyzębia. Ortodoncja zapewnia korzystne efekty nie tylko zdrowotne, ale też kosmetyczne. Z jej możliwości chętnie korzystają zwłaszcza kobiety, którym zależy na pięknym i promiennym uśmiechu.

Poza propozycjami dla dorosłych Pacjentów w naszych gabinetach stomatologicznych zajmujemy się ortodoncją dziecięcą. Oferujemy różnego rodzaju aparaty ruchome, kolorowe i akceptowane przez dzieci. Również dorośli mogą zdecydować się nie tylko na klasyczne “metalowe” zamki, ale również wiele innych rozwiązań kosmetycznych takich jak zamki kompozytowe, ceramiczne czy z kryształu górskiego.

Chirurgia stomatologiczna

Oferta naszych gabinetów w Szczecinie i Kamieniu Pomorskim obejmuje również zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej. Usunięcie zęba to zawsze ostateczność w przypadku, gdy ani leczenie endodontyczne, ani inne metody stosowane przez stomatologów nie są w stanie go uratować. Przed usunięciem zęba uchronić mogą: hemisekcja (usunięcie części zęba), resekcja (obcięcia wierzchołka korzenia), radektomia (obcięcia jednego korzenia). Usunięty ząb może zostać zastąpiony przez sztuczny odpowiednik – implantologia również należy do usług świadczonych w naszych gabinetach stomatologicznych.

Implantologia

W gabinecie stomatologicznym JB Stomatologia w Szczecinie pomagamy osobom, które z powodu wieku lub nieszczęśliwego wypadku straciły część swojego naturalnego uzębienia. Profesjonalna implantologia pozwala odbudować uszkodzony bądź utracony ząb. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego Pacjenta – zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy przypadek jest inny i wymaga opracowania indywidualnego planu leczenia. Dzięki zastosowaniu implantów można zrekonstruować pojedynczy ząb, kilka zębów czy całego łuku zębowego. Chętnie wykorzystuje się je również do stabilizacji protez zębowych. Aby zapewnić naszym Pacjentom najlepsze efekty leczenia implantologicznego, stosujemy sprawdzony system Straumann. Jego zalety takie jak działania i szerokie możliwości dalszej rekonstrukcji są doceniane przez dentystów i pacjentów na całym świecie. Nasz gabinet w zakresie implantacji współpracuje ze szwedzkim laboratorium Atlantis.