Ortodoncja

JB stomatologia

Ortodoncja w Szczecinie

W naszym gabinecie oferujemy Państwu usługi z zakresu ortodoncji, która jest ważną częścią leczenia stomatologicznego. Odpowiednio dobrany aparat ortodontyczny skutecznie pomoże w dbaniu o stan zębów i dziąseł. Nasi stomatolodzy z gabinetów w Szczecinie i Kamieniu Pomorskim pomagają Pacjentom dobrać optymalne rozwiązania ortodontyczne. Każdorazowo dokładnie analizujemy zgryz Pacjenta oraz jego wady, a następnie dokładnie dopasowujemy i zakładamy aparat na zęby.

Prawidłowo ustawione i kontaktujące zęby są niezwykle istotne. Nieprawidłowości zgryzu takie, jak stłoczenia czy węzły urazowe mogą wywoływać dalsze konsekwencje i choroby przyzębia. Ortodoncja zapewnia korzystne efekty nie tylko zdrowotne, ale też kosmetyczne. Z jej możliwości chętnie korzystają osoby, którym zależy na pięknym i promiennym uśmiechu.

Kiedy warto wybrać się do ortodonty?

Na wizytę u ortodonty nigdy nie jest za późno. Z pewnością lepszą metodą jest profilaktyka we wczesnej fazie powstawania wady zgryzu, jednak regularnie leczymy takie nieprawidłowości również u dorosłych osób. Najlepszym dowodem tego są niesamowite metamorfozy naszych Pacjentów, którzy zdecydowali się na wizytę u ortodonty i podjęcie leczenia ortodontycznego w naszym gabinecie.

Do głównych wad zgryzu, z którymi nasi ortodonci mierzą się na co dzień, można zaliczyć:

  • stłoczenie zębów – wada, w której zęby ustawione są na wewnątrz lub od wewnątrz łuku zębowego,
  • zgryzy głębokie,
  • zgryzy otwarte, a więc kiedy zęby górne nie stykają się odpowiednio z zębami dolnymi,
  • tyłozgryzy i przodozgryzy, a więc wady, kiedy górne lub dolne zęby są zbyt wysunięte albo cofnięte,
  • oraz wiele innych nieprawidłowości.

Co więcej, ortodoncja niekiedy stanowi nieodzowne uzupełnienie leczenia z zakresu protetyki. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nie wszyscy mają możliwość zadbać odpowiednio o swoje zęby w dzieciństwie czy młodości. Dlatego na wizyty u naszych specjalistów zapraszamy zarówno dzieci i młodzież, jak i osoby dorosłe.

U ortodonty – jaki aparat wybrać?

Ortodonci z naszego gabinetu oferują różnego rodzaju aparaty ruchome, kolorowe i akceptowane przez dzieci. Dorośli jednak także mogą zdecydować się na aparat inny niż klasyczne, metalowe zamki. Proponujemy wiele estetycznych rozwiązań ortodontycznych takich, jak:

  • zamki kompozytowe,
  • aparaty ceramiczne,
  • aparaty wykonane z kryształu górskiego.

Elementy wykonane z takich materiałów są dyskretniejsze i mniej widoczne podczas codziennego funkcjonowania, co dla wielu osób jest bardzo istotnym aspektem. Doświadczony ortodonta pomoże Państwu znaleźć optymalne rozwiązanie, uwzględniając Wasze preferencje, życzenia i możliwości finansowe. Dzięki dobraniu aparatu ortodontycznego do indywidualnych potrzeb czas leczenia jest krótszy, a jego efekty – lepsze. W ten sposób spełniamy marzenia o pięknych, prostych zębach niezależnie od wieku naszych Pacjentów.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących zakładania aparatów ortodontycznych i całego przebiegu leczenia zachęcamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i udzielimy stosownych informacji.