Stomatologia mikroskopowa w Szczecinie

JB stomatologia

Stomatologia mikroskopowa w Szczecinie

Stomatologia mikroskopowa otwiera zupełnie nowe możliwości w zakresie wysokiej precyzji i niezawodności podczas leczenia uzębienia. Mikroskop stanowi niezwykle cenne wsparcie w wielu zabiegach stomatologicznych, szczególnie podczas leczenia kanałowego. Endodoncja jest często jedyną możliwością ratunku dla zepsutych zębów, których nie da się wyleczyć standardowymi metodami.

Leczenie zębów z wykorzystaniem mikroskopu to jedna z najbardziej nowoczesnych metod z zakresu stomatologii. Poza precyzją zapewnia ono Pacjentowi wysoką skuteczność oraz bezpieczeństwo podczas zabiegu. Mikroskop pomaga uzyskać bardzo dokładne przygotowanie zęba, a także pozwala zlokalizować struktury niewidoczne dla gołego, ludzkiego oka.

Atuty stomatologii mikroskopowej

Istnieje wiele sytuacji, w których wzrok może nie wystarczyć do tego, by zapewnić odpowiedni poziom leczenia. Wówczas specjalistyczny, nowoczesny sprzęt staje się nieodzowną pomocą dentysty. Stomatologia mikroskopowa to gwarancja szybkiej i niezwykle precyzyjnej diagnozy, a także większego komfortu Pacjenta, który poddawany jest różnym zabiegom.

Badanie pod mikroskopem wykazuje liczne atuty, spośród których warto wymienić:

  • wykonywanie badania w pozycji leżącej,
  • większy komfort pracy stomatologa i przebiegu zabiegu dla Pacjenta,
  • dokładne wykonanie przeglądu uzębienia,
  • diagnostyka nawet niewielkich zmian chorobowych,
  • łatwiejsze zlokalizowanie, oczyszczenie i wypełnienie maleńkich kanałów korzeniowych,
  • oczyszczenie zębów z próchnicą bez naruszania sąsiednich tkanek chorego zęba.

W wielu sytuacjach mikroskop stomatologiczny jest niezastąpiony i daje nieosiągalne dotychczas możliwości. Warto podkreślić, że nasi stomatolodzy mają duże doświadczenie w zakresie stomatologii mikroskopowej. W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością rozwiejemy Państwa wszelkie wątpliwości oraz udzielimy dodatkowych informacji.