Stomatologia zachowawcza i endodoncja

JB stomatologia

Endodoncja – stomatologia zachowawcza

Endodoncja to dział stomatologii zachowawczej. Stanowi ona jedną z naszych podstawowych usług. Celem zabiegów z tego zakresu jest wypełnienie ubytku zęba lub jego całkowita odbudowa, nawet jeśli tkanki zęba są uszkodzone przez próchnicę. Na fundamencie, jakim jest prawidłowo wypełniony kanał, stomatolog może odbudować koronę zęba. Warto pamiętać, że leczenia kanałowe to szansa oraz ratunek dla zębów, które kiedyś musiałyby zostać usunięte.

Właśnie dlatego zabiegi z zakresu endodoncji stanowią skuteczną metodę do walki z zaawansowaną próchnica, martwicą czy zgorzelą miazgi. Martwe tkanki lub nieszczelne wypełnienie zostają usunięte z zęba, a kanał jest dokładnie czyszczony oraz szczelnie wypełniany. Warto pamiętać, że endodoncja wykonywana pod znieczuleniem to zabieg bezbolesny.

Wraz z rozwojem metod leczenia i rozwojowi techniki, obecnie nawet jedna wizyta w gabinecie może wystarczyć, aby zupełnie wyleczyć ząb kanałowo. Warto pamiętać, że endodoncja opiera się na dokładnej diagnostyce oraz wywiadzie z Pacjentem, celem wyeliminowania przeciwwskazać do podjęcia takiego leczenia.
W ramach zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej zajmujemy się również badaniami kontrolnymi, leczeniem próchnicy, wypełnianiem ubytków kompozytami światłoutwardzalnymi oraz odbudową korony zęba przy wykorzystaniu materiałów kompozytowych.

Stomatologia mikroskopowa

Endodoncja to trudna dziedzina stomatologii i dlatego wymaga nie tylko wysokich kwalifikacji oraz doświadczenia, ale także wykorzystania mikroskopu, który pozwala m.in. na precyzyjne zabiegi w obrębie czyszczenia korzeni.

W naszym gabinecie korzystamy z możliwości, jakie stawia przed nami stomatologia mikroskopowa. Mikroskop jest bowiem mniej zawodny niż ludzkie oko, a precyzja jest niezbędna, jeśli zależy nam na sprawnym leczeniu i jego pomyślnym zakończeniu.